pomoc

Úvod

Počet lidí, zejména pak těch mladších, kteří nacházejí svoje intimní materiály na internetu, roste. Lidé je posílají svým protějškům, na sociálních sítích nebo třeba neznámým lidem při seznamování. Po čase se ale může stát z krátkodobé zábavy a vzrušení noční můra. Svědčí o tom i počet případů, které s partnery projektu Seznam se bezpečně! řešíme. Jsme si jisti, že případů je více, ale stejně jako u znásilnění si většina lidí nechává vše pro sebe a neřeší to. Bojí se a mnohdy neví, kudy kam.

Podle výzkumu rizikového chování dětí v prostředí internetu, který realizoval projekt E-bezpečí a Seznam.cz v roce 2013, přiznalo 7,23 % dětí, že na internet umístilo svoji sexy fotografii nebo video, na kterých jsou částečně nebo úplně nazí. Přes 11 % dětí uvedlo, že to za ně udělal někdo cizí. Zároveň nám přes 21 000 respondentů uvedlo, že je v 7,33 % na internetu někdo vydíral.

Často nejde jen o umístěnou nahou fotku nebo video, ale i o vydírání. Věta „nechceš, aby to viděli tvoji rodiče, kamarádi...“ se stává společným znakem tohoto jevu. Útočník si nátlakem říká o další a další materiály a oběť, která často neví, jak dál, mu vyhoví.

Touto kampaní jsme chtěli zvýšit povědomí o rizicích sdílení intimních materiálů a prostřednictvím Bena ukázat, jak rychle se může podobný materiál rozšířit, a také to, že vše jde řešit. Hlavně se nebát a najít odvahu napsat.

Příběh

S Benem jsme se koncem roku 2013 dohodli, že podpoří toto citlivé téma virální kampaní. Fiktivním únikem jeho nahého videa a fotek jsme chtěli poukázat na to, jak rychle se tyto materiály šíří a jak moc mohou člověka poškodit. Počítali jsme, že stejně jako na internetu zprávu o nahém Benovi převezmou jiná média, tak ji lidé budou hojně vyhledávat. Dohodli jsme se proto s vydavatelstvím BauerMedia o úniku videa, kde se Ben svléká před webovou kamerou, a vytvořili jsme fiktivní příběh.

To video má dodnes pár lidí v šuplíku a je nad slunce jasné, že dříve nebo později někdo z nich zavolá do Spye, protože nemá na složenky. Něco podobného se stalo exotickému finalistovi Česko Slovenské Superstar. Naše redakce obdržela video, kde se Ben Cristovao (26) dobrovolně obnažuje během internetové konverzace před webovou kamerou. Slečna, která záznam dodala, chce zatím zůstat v anonymitě. Ať se dostala k záznamu jakkoli, připravila nám hotovou pastvu pro oči. Některé momenty jsme s ohledem na soukromí zpěváka nemohli bez jeho souhlasu odhalit, ale stejně si přijdete na své! Bena jsme se pokusili kontaktovat, ale bohužel je momentálně v zahraničí a nebere nám telefon. V každém případě ho čeká hezké překvapení, to je bez debat!

Ben Cristovao a sex po internetu! Uniklo jeho hanbaté video!

Tohle děsí mnoho celebrit. V minulosti to na mejdanu pořádně rozjely a ve finále si střihly divoký sex před kamerou. Stačil mobilní telefon.